W naszej szkole oferujemy m.in. kursy językowe dla najmłodszych. Wiek przedszkolny warto wykorzystać na to, aby kilkulatek osłuchiwał się z angielskim, hiszpańskim czy niemieckim. Dzieci poprzez zabawę bardzo szybko oswajają się z obcym językiem i uczą nowych zwrotów z rozmów, piosenek, rymowanek. Celem jest polubienie przez przedszkolaka nauki – aby chętnie przychodził na lekcje i pewnie czuł się w środowisku rówieśników. Tematyka zajęć jest bardzo urozmaicona dzięki różnym materiałom dydaktycznym oraz bliska dzieciom, co powoduje, że nigdy się nudzą.

Jak wyglądają kursy językowe dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Z naszego doświadczenia dobrze wiemy, że wiek przedszkolny jest najlepszym czasem dla dziecka na rozpoczęcie nauki języka obcego. W Salamance staramy się wykorzystać naturalne zdolności dzieci i sprawić, aby nauka języka obcego była dla malca nie wyzwaniem czy obowiązkiem, a formą fajnego spędzania czasu. Na zajęciach w naszej szkole dzieciaki bawią się, grają i rysują, cały czas spędzając w atmosferze stworzonego specjalnie dla nich ich własnego, małego anglo-, hiszpańsko- lub niemieckojęzycznego świata. Podczas realizowanych przez nas kursów językowych w odpowiedniej atmosferze dziecko chętniej powtarza nowe słowa i zwroty, zapamiętując je w odniesieniu do konkretnych sytuacji. Jednocześnie ćwiczy wymowę nowych dźwięków, „szlifując akcent”.

Co proponujemy podczas kursów językowych?

Co proponujemy podczas kursów językowych? Prowadzone przez nas kursy językowe dla dzieci w wieku przedszkolnym organizowane są w taki sposób, aby maluchy miały szansę przyswoić jak najwięcej pojedynczych słówek czy zwrotów. Angielski, hiszpański czy niemiecki traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, również w poleceniach i instrukcjach. Aby najmłodsi wynieśli jak najwięcej z naszych lekcji, spotykają się w niedużych, kilkuosobowych grupach. Dzięki temu lektor może poświęcić maksymalną uwagę każdemu przedszkolakowi.

  • Na zajęciach dla najmłodszych pracujemy na materiałach własnych.
  • Grupy są dopasowane wiekowo.
  • Zajęcia odbywają się w małych 4-5-osobowych grupach.
  • Sale dostosowane są do potrzeb najmłodszych.

Kursy językowe są świetną przygodą dla najmłodszych. Zachęcone dzieci ochoczo podejmują próbę komunikowania się, a przy tym nie mają obaw, że popełnią błędy lub niewłaściwie coś zrozumieją. 

Dlaczego warto rozpocząć naukę języka obcego w wieku przedszkolnym?

Między 3. a 6. rokiem życia dzieci już w miarę dobrze opanowują język ojczysty. Dlatego poznanie niemieckiego, hiszpańskiego czy angielskiego nie jest dla nich wyzwaniem. Wiek przedszkolny jest czasem, kiedy dzieci najlepiej radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego, czyli brzmieniem poznawanego języka. Dzięki temu, że mają jeszcze elastyczny aparat mowy, łatwiej jest im prawidłowo kształtować wymowę. Rozpoczęcie nauki hiszpańskiego, angielskiego czy niemieckiego w wieku przedszkolnym przynosi więc wiele korzyści. Taki start pozwoli najmłodszym łatwiej uczyć się języka obcego na poziomie szkoły podstawowej.

Poznaj naszych lektorów

Uśmiechnięci pasjonaci z głowami pełnymi pomysłów

Poznajmy się!

Zapisz się na kurs

Wypełnij test online i wyślij swoje zgłoszenie

Wypełnij test!
Salamanca