OLA - lektorka języka angielskiego i niemieckiego

Mgr Lingwistyki stosowanej UAM. Nie wyobraża sobie siebie w roli innej niż nauczyciela języków obcych, praca daje jej mnóstwo satysfakcji i coraz to nowszych doświadczeń. Uczy małe dzieci, młodzież i dorosłych.  Posiadaczka wspaniałej wyobraźni. Dużo podróżuje, czyta, jeździ na koncerty. Uwielbia gry planszowe, które często wykorzystuje podczas swoich lekcji. Mistrzyni w kuchni, co może potwierdzić cały team SJO Salamanca:)

TOMEK - lektor języka angielskiego

Absolwent Językoznawstwa i informacji naukowej oraz prestiżowej Szkoły Tłumaczy i Języków Obcych UAM. Pasję do języków przekłada na pracę zawodową: jako nauczyciel i świetny tłumacz. Zawsze uśmiechnięty i pełen entuzjazmu. Zajęcia prowadzi w oparciu o zróżnicowane metody, kładąc szczególny nacisk na komunikację. Regularnie sięga po narzędzia multimedialne a także kinetyczne metody przyswajania słownictwa w oparciu o język migowy, dzięki czemu słuchacze szybko i trwale zapamiętują nowo poznany materiał.

PAWEŁ - lektor języka angielskiego

Absolwent Kolegium Języków Obcych oraz Komunikacji międzyludzkiej na wydziale Neofilologii. Z SJO Salamanca związany od lat;) Lubi aktywnie wypoczywać, jego zamiłowaniem, oprócz języka angielskiego jest żeglarstwo. Jako lektor kładzie największy nacisk na komunikację, systematycznie eliminując błędy gramatyczne, które zakłócają sens i płynność wypowiedzi.

PIOTR - lektor języka niemieckiego

Mgr  Lingwistyki  Stosowanej  na  UAM  w  Poznaniu, specjalizacja: metodyka  i  nauczanie  języków  obcych. Nauczyciel z pasji i powołania. Od 2008 r. uczy na wszystkich poziomach zaawansowania dzieci, młodzież i dorosłych. Germanista z duszą południowca – na zajęciach porywa nawet przy nauce przypadków , jednocześnie trzymając dyscyplinę.Uwielbia dalekie podróże, ulubione miejsce: Rio de Janeiro

KEVIN - lektor języka francuskiego - native speaker

Rodowity Francuz, “człowiek orkiestra”: profesjonalny fotograf, autor książek i miłośnik wyścigów samochodowych. Pracuje w branży finansowej i jako lektor języka francuskiego. W Polsce od 2014 r. Rozpoczął swoją przygodę z nauczaniem, ponieważ uwielbia zarażać miłością do wszystkiego, co francuskie. Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania: od grup podstawowych do matury i zajęć specjalistycznych włącznie.

CHRIS - lektor języka angielskiego - native speaker

Rodowity Brytyjczyk, ma nie tylko piękny akcent, ale także umiejętność nauczania swojego języka ojczystego. Zrobił szereg kursów, dzięki którym nauczył się uczyć innych. Prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zawsze przygotowany do lekcji, zwraca uwagę na płynność komunikacji, poprawność gramatyczną i SŁOWNICTWO – to jego konik.

Uwielbia zwierzęta, grillowanie i jazdę na rowerze.

MAGDA - lektorka języka angielskiego

Licencjonowana lektorka j.angielskiego. Od 2011 roku j.angielski jest dla niej językiem komunikacji codziennej -  dzieli życie z Brytyjczykiem, co pozwala jej być “na bieżąco”. Mówi, że jej najlepszą wizytówką są uczniowie. Uwielbia uczyć, zawsze przygotowana do lekcji, tego samego wymaga od swoich uczniów. Magda prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym, licealistów, przygotowuje do matury oraz uczy dorosłych na różnych poziomach.

AGNIESZKA - lektorka języka angielskiego i hiszpańskiego

Agnieszka jest kolejną globtroterką w zespole Salamanca. Absolwentka Filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Universitat de Girona oraz szczęśliwa posiadaczka certyfikatu Certificate in Advanced English – CAE zdanego na A;) W Salamance uczy od 7 lat, prowadzi kursy z języka hiszpańskiego, angielskiego i katalońskiego.

Agnieszka jest miłośniczką kultury hiszpańskojęzycznej i katalońskiej; współzałożycielką Fundacji języków i kultur Sfera. Fanka gier RPG.

KAROL - lektor języka angielskiego

Karol jest zawsze uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do życia. Ponad 10 lat życia spędził w krajach anglojęzycznych. Szczęśliwy posiadacz certyfikatu CPE potwierdzającego znajomość języka na poziomie native speakera. Kocha podróżować i uprawiać sporty. Zwiedził z żoną USA, Tajlandię, Malezję, Australię,RPA, Kanadę, Meksyk, Barbados i wiele innych…

Urodzony pedagog, z każdym potrafi znaleźć wspólny język i każdego zainteresować. Uczy dorosłych i młodzież specjalizując się w zajęciach konwersacyjnych. Dzieci też go uwielbiają, bo jest jak „gliniarz w przedszkolu”, tylko po angielsku:)

IRYNA - lektorka języka rosyjskiego i ukraińskiego / nauczyciel gry na keyboardzie

Uwielbia swoją pracę, w której czuje, że spełnia ważną misję. Jej celem jest zarażanie miłością do nauki języka jak największą liczbę ludzi! Jej pasją są podróże. Podróżowanie po świecie pozwala Jej zrozumieć inne kultury i ludzi żyjących w innych przestrzeniach geograficznych. W wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki i spędzać czas z przyjaciółmi.

MACIEJ - lektor języka angielskiego

Ukończył studia magisterskie na kierunku prawo, gospodarka i kultura europejska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe w zakresie tłumaczenia w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM w Poznaniu. Z racji wykształcenia najbliższe są Jemu business i legal English. Specjalizuje się w uczeniu osób dorosłych.

Maciej jest smakoszem whisky (najlepszego elementu kuchni brytyjskiej) i amatorem gier bez prądu (planszowych i karcianych), które stara się wykorzystać na zajęciach.

MARK - lektor języka angielskiego - native speaker

Urodził się w Zimbabwe w Południowej Afryce w rodzinie Brytyjczyków – podróżników. Na początku 2000 r. przeprowadził się do Anglii, a w 2013 do Polski, gdzie zajął się nauczaniem języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego pasją jest sztuka, a zwłaszcza grafika, fotografia i ilustracje. Wszędzie zabiera ze sobą swój aparat, ponieważ każdego dnia trafia się chwila, którą warto zatrzymać.

NICOLA - lektor języka włoskiego - native speaker

Rodowity Włoch wychowany w pięknym nadmorskim Livorno. Od 2016 mieszka w Poznaniu. Nauczyciel języka włoskiego i hiszpańskiego z wykształceniem pedagogicznym. Absolwent Kinematografii.

W planach ma nauczanie historii literatury i kina włoskiego na UAM.  Wielki fan piłki nożnej, kibicuje Livorno (i Lech Poznań :D). Uwielbia uczyć się języków obcych. Oprócz włoskiego, mówi biegle po hiszpańsku, polsku i angielsku, uczy się tureckiego i planuje naukę j. portugalskiego.

JUSTYNA - lektorka języka angielskiego

Mgr Filologii Angielskiej UAM. Jest wszechstronna: pracuje zarówno z najmłodszymi jak i z osobami dorosłymi. Na jej zajęciach nigdy nie jest nudno. Nowo poznane słownictwo i zwroty utrwala z dziećmi poprzez elementy zaczerpnięte z życia codziennego: gry, zabawy, piosenki, mini-projekty plastyczne. Dzięki nim dzieciaki poznają język angielski w sposób naturalny. W ten sposób nauka staje się nie tylko obowiązkiem ale też przyjemnością. Podczas lekcji z osobami dorosłymi dba o rozwój wszystkich umiejętności potrzebnych do swobodnej komunikacji w języku angielskim.

W wolnym czasie lubi czyta kryminały, ćwiczy jogę i testuje przepisy na różne słodkości.

MANUEL - native speaker języka hiszpańskiego

Nauczyciel z powołania: Uczy dzieci, młodzież i dorosłych. Pasją Manuela są języki obce, ale jest osobą bardzo wszechstronną. Po wyjeździe z rodzinnego Paragwaju przez pięć lat pracował w Anglii jako księgowy. Wybrał pracę na „Wyspach”, aby udoskonalić znajomość języka angielskiego. Do Polski przybył ze względów osobistych ponad 10 lat temu. W Poznaniu został wykładowcą na Filologii hiszpańskiej i nauczycielem SJO Salamanca:) Biegle posługuje się również j.portugalskim.

ADAM - nauczyciel gry na gitarze

Absolwent Reżyserii dźwięku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoły muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu.Uczy od 2017 roku, pracuje z dziećmi w wieku od 6 lat, młodzieżą i dorosłymi. Naucza gry na gitarze klasycznej oraz elektrycznej. Dba o przyjemną atmosferą zajęć, indywidualnie podchodzi do każdego ucznia. Duży nacisk kładzie na świadomość w grze, aspekty techniczne i wyrazowe. Adam przygotowuje także do egzaminów wstępnych szkół muzycznych I i II stopnia. Od roku 2012 gra w zespołach około-rockowych, posiada doświadczenie sceniczne oraz studyjne.

Salamanca