Kursy ogólne

W jaki sposób zachęcić uczniów szkół podstawowych do nauki angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego? Zapraszamy na nasz kurs językowy dla dzieci! Tworzymy małe grupy, dzięki czemu uczestnicy zajęć mają większą możliwość komunikowania się w języku obcym z nauczycielem oraz rówieśnikami. Taka forma pozwala na bardzo szybkie oswojenie się z angielskim, niemieckim czy hiszpańskim w mowie oraz piśmie. W niewielkim gronie łatwiej jest też dostosować poziom nauki, a kameralność daje większą swobodę wypowiedzi. Ponadto lektor jest w stanie na bieżąco obserwować postępy kursantów, a uczestnicy szybciej się integrują. W ten sposób każdy kursant ma swój czas na wypowiedź, co z kolei pozwala rozwijać umiejętności komunikacyjne oraz swobodnego wypowiadania się na różne tematy.

Na czym polega kurs językowy dla dzieci w małej grupie w Salamance? 

Naszym celem jest rozbudzenie w dziecku pasji i motywacji do nauki języka. W Salamance pokazujemy, że język obcy jest czymś ciekawym i użytecznym, a nie jedynie przedmiotem szkolnym. Od 4-tej klasy oswajamy dzieci z gramatyką. Tłumaczymy ją w zabawny i przystępny sposób. Zasady gramatyczne ćwiczymy poprzez użycie w kontekście. Wprowadzamy także na zajęciach elementy konwersacji: dzieci rozmawiają, opowiadają i uczą się reagowania w języku obcym. W ten sposób stymulujemy dzieci do myślenia i analizowania informacji w języku obcym.

 • Na zajęciach organizowanych w ramach kursu językowego używamy podręcznika dopasowanego do wieku i poziomu uczestników.
 • Dopasowujemy dynamikę zajęć do możliwości konkretnej grupy.
 • Zajęcia odbywają się w małych 4-5-osobowych grupach.
 • Rozbudzamy w dziecku pasję do działania, a to przekuwa się na rezultaty.

Na naszych zajęciach dzieci uczą się poprzez odgrywanie ról, zabawę i integrację z rówieśnikami, a ćwiczenia komunikacyjne sprawiają, że poznane słówka i frazy są utrwalane w naturalny sposób. 

Jakie są zalety nauki języka obcego w małej grupie?

Każdy proponowany przez nas kurs językowy dla dzieci prowadzony w niewielkim gronie niesie za sobą wiele korzyści. Nauka w małej grupie zawsze jest ciekawa, a jej uczestnicy nie mogą narzekać na nudę. Rozmowa jest czymś naturalnym, a dodatkowo różnego rodzaju gry słowne pozwalają wykorzystywać i utrwalać poznane słówka czy zwroty. W kameralnym gronie łatwiej się odnaleźć i zintegrować się z grupą. Nieśmiałość stanowi spory problem dla niejednego dziecka, któremu brakuje odwagi, żeby np. prowadzić dialog w języku obcym czy gdy czuje obawę przed ośmieszeniem się z powodu złej wymowy. Mała grupa pozwala szybciej przełamać tę barierę i nauczyć swobodnego porozumiewania się po angielsku, hiszpańsku czy niemiecku. 

Kursy językowe w małej grupie – zapisz swoje dziecko!

Skład każdej z naszych małych grup, w których realizowane są kursy językowe, kompletujemy na zasadzie poziomu i wieku uczestników. Dzięki temu łatwiej jest im nie tylko odnaleźć się w takim gronie, ale i dokształcać się w zakresie angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. Gwarantujemy, że zajęcia prowadzone przez naszych lektorów są wspaniałą zabawą, absolutnie pozbawioną stresu. Przekonajcie się sami i zapiszcie swoje dziecko!

Kursy konwersacyjne

Aby biegle władać danym językiem, nie wystarczy edukacja opierająca się tylko na poznawaniu zasad gramatyki, nowych słówek i zwrotów oraz pisaniu i czytaniu, które oferuje szkoła podstawowa. Kursy konwersacyjne to doskonała okazja dla uczniów, którzy chcą jeszcze lepiej posługiwać się angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. Bardzo ważnym elementem nauki języka obcego jest bowiem rozmowa. Dlatego dla dzieci, które są już osłuchane z językiem oraz posiadają znajomość podstawowych słów i zwrotów w języku obcym, przygotowaliśmy zajęcia konwersacyjne. Na lekcjach nie używamy podręczników, stawiamy na komunikację! Celem jest nauczenie się rozmawiania po angielsku, niemiecku czy hiszpańsku bez barier. Poziom trudności dopasujemy do umiejętności dzieci i młodzieży. 

Dlaczego warto skorzystać z kursów konwersacyjnych? 

Ten sposób nauki angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego pozwala osłuchać się z danym językiem i nabyć umiejętność swobodnego porozumiewania się w nim. Kursy konwersacyjne umożliwiają poprawienie wymowy, poszerzenie języka mówionego i wzbogacenie słownictwa. Budują także większą pewność siebie u uczniów szkół podstawowych oraz ułatwiają płynne wyrażanie swoich myśli w języku obcym. Taka forma zdobywania wiedzy daje możliwość skutecznej komunikacji w rzeczywistym świecie i pozwala na osiągnięcie większej biegłości. Dzięki temu wyjazd za granicę będzie inspirującą przygodą, ponieważ dziecko zyska umiejętność dogadywania się w codziennych sytuacjach. Kursy konwersacyjne dla uczniów z podstawówek pozwalają na przełamanie bariery językowej. W efekcie rozmowa z przypadkowym przechodniem w obcym kraju czy konieczność zapytania o drogę będzie dla nich banalnie prosta! 

Jak wyglądają kursy konwersacyjne dla uczniów szkół podstawowych?

Prowadzone przez nas kursy dla uczniów szkół podstawowych to przede wszystkim rozmowa. Nasi nauczyciele stawiają na luźną atmosferę, w której każdy uczy się wyrażać swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń czy tworzyć zdania w języku potocznym. Na lekcjach konwersacyjnych dzieci rozmawiają z lektorem i sobą nawzajem podczas tzw. rozmów sterowanych. Poszerzają zasób słownictwa, szlifują akcent, a przede wszystkim uczą się swobodnej i naturalnej komunikacji w języku obcym.

 • Naszym celem jest sprawienie, aby dzieci wkraczając w dorosłe życie, posługiwały się językiem obcym z podobną naturalnością jak językiem rodzimym.
 • Na lekcjach konwersacyjnych zachowujemy dużą dynamikę zajęć.
 • Lekcja opiera się na grach, zabawach i symulacjach sytuacyjnych.
 • Zajęcia odbywają się w małych 4-5-osobowych grupach.

Podczas zajęć konwersacyjnych skupiamy się więc na rozmowie. Jeśli Wasze dziecko chodzi do szkoły podstawowej i chciałoby rozwijać umiejętności komunikacyjne oraz swobodnego wypowiadania się, zapraszamy do nas!

Egzamin ósmoklasisty

Wasze dziecko kończy szkołę podstawową i czeka je sprawdzenie wiedzy m.in. z angielskiego? Oferujemy kursy językowe przygotowujące do egzaminów ósmoklasisty. Podczas zajęć sprawdzamy umiejętności kursantów, takie jak rozumienie ze słuchu, czytanie czy pisanie. Opanowanie ich wymaga przyswojenia konkretnego zasobu słownictwa, gramatyki oraz umiejętności komunikacyjnych, co jest naszym celem. Zapewniamy specjalny program dydaktyczny i ciekawą formę lekcji. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, przygotowanych merytorycznie oraz mających doświadczenie w prowadzeniu kursów do egzaminu ósmoklasistów. 

Jak przygotowujemy ósmoklasistów do egzaminu z języka obcego?

Na końcu każdego cyklu nauki młodego człowieka czeka egzamin z języka obcego. W Salamance staramy się w sposób przystępny i ciekawy przygotować dzieci do egzaminów. Uczymy ich strategii egzaminacyjnych, jednocześnie pokazując, w jaki sposób spożytkować uzyskaną wiedzę także po pozytywnym przejściu przez dany etap edukacyjny. Nasi lektorzy doskonale znają wymogi egzaminu ósmoklasisty w zakresie języka obcego. Wiedzą, na co kłaść nacisk podczas przygotowań do niego oraz dokładnie sprawdzają umiejętności uczniów. Podczas spotkań skupiają się na konkretnych potrzebach dziecka. Kursy językowe są świetną okazją do tego, aby nadrobić zaległości oraz jeszcze lepiej posługiwać się angielskim w mowie i piśmie. Nauczyciele głównie bazują na podręcznikach, ale mają też dodatkowe, przydatne materiały. W czasie zajęć kursanci rozwijają kompetencje, takie jak:

 • rozumienie ze słuchu i tekstów pisanych,
 • znajomość funkcji i środków językowych,
 • tworzenie wypowiedzi.

Przygotowania obejmują różne typy zadań. Nauczymy też, jak sprawnie rozwiązywać testy z języka pod presją czasu.

Zapraszamy na kursy językowe przygotowujące do egzaminów ósmoklasisty!

Wynik egzaminu ósmoklasisty ma duży wpływ na to, jak potoczy się przyszłość ucznia. Szkoły ponadpodstawowe znacznie różnią się poziomami, a ta, do której dostanie się Wasze dziecko, zależy m.in. od wyniku testów kończących naukę w szkole podstawowej. Co zyska dzięki kursowi? Udział w nim pozwoli skutecznie sprawdzić poziom językowy ucznia i odpowiednio go przygotować. Z kolei testy próbne będą dla ucznia świetnym sposobem na sprawdzenie się w sytuacji stresującej, a nam dadzą cenną informację, nad czym trzeba bardziej popracować.

Poznaj naszych lektorów

Uśmiechnięci pasjonaci z głowami pełnymi pomysłów

Poznajmy się!

Zapisz się na kurs

Wypełnij test online i wyślij swoje zgłoszenie

Wypełnij test!
Salamanca